Rusija nutraukė dujų tranzitą į Vengriją per Ukrainą

Rusijos gamtinių dujų eksportą vamzdynais kontroliuojantis koncernas „Gazprom“ spalio 1-ąją nutraukė jų tranzitą per Ukrainą Vengrijos kryptimi, pranešė Ukrainos magistralinių dujotiekių operatorė. Anot jos, paraiškų iš „Gazprom“ dėl dujų tranzito šia kryptimi negauta, nepaisant to, kad jo pajėgumai rezervuoti visiems naujiems dujų metams (nuo 2021-ųjų spalio iki 2022-ųjų rugsėjo pabaigos) 24,6 mln. kubinių metrų per parą apimtimis.

Pranešime pažymima, jog dėl šio tranzito nutraukimo dujų importas iš Vengrijos į Ukrainą, kuris vyko virtualaus reverso būdu, tapo neįmanomas.

Rugsėjo 27-ąją Vengrijos energetikos bendrovė „MVM“ ir „Gazprom“ antrinė įmonė „Gazprom Export“ pasirašė naują ilgalaikę sutartį dėl rusiškų dujų tiekimo Vengrijai. Susitarimas sudarytas 15 metų laikotarpiui, numatant galimybę pakeisti jo sąlygas po dešimtmečio.

Pagal naująją sutartį Rusija, aplendama Ukrainą, Vengrijai tieks po 4,5 mlrd. kubinių metrų dujų per metus – 3,5 mlrd. kubų naujuoju vamzdynu „TurkStream“ ir per Serbiją ir 1 mlrd. kubų – per Austriją. Ukraina išreiškė nuostabą ir nusivylimą šiuo Budapešto žingsniu ir pareiškė ketinantis skųsti jį Europos Komisijai (EK). Tuo tarpu į šiuos Kijevo režimo pareiškimus Vengrija atsakė griežta kritika.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s