VSAT vadas Rustamas Liubajevas: giliau šalyje aptikti migrantai į Baltarusiją nebesiunčiami, jie sulaikomi

Pasieniečiai ėmė griežčiau taikyti apgręžimo politiką ir šalies gilumoje aptiktų neteisėtų migrantų nebesiunčia atgal į Baltarusiją, bet juos sulaiko, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas.

Pasak jo, šiuo metu apgręžiami tik pasienio ruože sulaikyti migrantai. Šis ruožas apima penkis kilometrus į šalies gilumą nuo sienos ribos.

„Neįleidimas arba apgręžimas vykdomas tik tų asmenų atžvilgiu, kurie buvo sulaikyti prie sienos, arba pasienio ruože. (…) Mes pradėjome griežčiau taikyti operacijų vadovės sprendimą“, – ketvirtadienį teigė R. Liubajevas.

Pasak jo, visais kitais atvejais migrantai yra sulaikomi, pradedami ikiteisminiai tyrimai. Kaip pavyzdį jis pateikė atvejį, kai praėjusią savaitę Vilniaus geležinkelio stotyje iš Varėnos atvykusiame traukinyje buvo sulaikyti šeši migrantai. VSAT vado teigimu, anksčiau, pavyzdžiui, rugpjūtį ar rugsėjį, apgręžiami buvo ir už pasienio ruožo – giliau šalies teritorijoje – sulaikomi migrantai.

Kalbėdamas apie neteisėtų migrantų srautus, R. Liubajevas pabrėžė, kad jie šiuo metu išaugę Varėnos pasienio rinktinės saugomame ruože. Čia sustiprintos pasieniečių pajėgos.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, jų į Lietuvą neįleista beveik 5,6 tūkstančio. Į šalį šiemet per pasienį su Baltarusija neteisėtai pateko per 4,2 tūkst. migrantų.

Vilnius kaltina Baltarusijos valdžią migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija, pasienyje su Baltarusija statomas fizinis barjeras. Savo ruožtu nevyriausybinės organizacijos kaltina Lietuvos valdžią kuri masiškai išsiųsdama migrantus atgal į Baltarusiją šiurkščiai pažeidžia tarptautinę humanitarinę teisę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s