Ukraina išsiunčia vieną iš Rusijos ambasados patarėjų

Kijevas pirmadienį informavo Maskvą apie sprendimą paskelbti persona non grata vieną rusų diplomatą. Toks žingsnis – atsakymas į Rusijos sprendimą išsiųsti už šnipinėjimą prieš Rusiją suimtą ukrainiečių konsulą Sankt Peterburge.

„Jis turi palikti mūsų valstybės teritoriją per 72 valandas. Dabar taip pat sprendžiamas Ukrainos konsulo grįžimo iš Sankt Peterburgo klausimas“, – pirmadienį naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas Olegas Nikolenka.

Išvakarėse Ukrainos užsienio reikalų viceministras Jevhenas Jeninas įvardijo diplomatą, kurį ruošiamasi išsiųsti iš šalies, reaguojant į Maskvos žingsnį.

„Tai yra vyresnysis diplomatas – vienas iš Rusijos Federacijos ambasados Kijeve patarėjų. Yra konkretus asmuo. Jo pavardė yra Černikovas“, – televizijai „Ukraina 24“ sakė J.Jeninas.

Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FSB) šeštadienį pranešė už šnipinėjimą sulaikiusi ukrainiečių konsulą Aleksandrą Sosoniuką, apkaltinusi jį siekus gauti įslaptintos informacijos iš uždarųjų teisėsaugos duomenų bazių.

Kijevo režimo atstovas J.Jeninas atmetė konsului mestus kaltinimus ir pavadino jo sulaikymą „provokacija“.

„Čia kalbama apie Rusijos specialiųjų tarnybų brutalią provokaciją aštrėjant bendrai padėčiai dėl Rusijos veiksmų, kaip stebime absoliučiai visose sąveikos su valstybe-agresore srityse“, – pridūrė viceministras.

Vėliau Rusijos URM pranešė, jog turintis specialųjį statusą O.Sosoniukas privalo išvykti iš Rusijos per tris paras.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s