Lenkijoje per savaitgalį sulaikyti 349 sieną su Baltarusiją neteisėtai kirtę asmenys

Lenkijoje per kelias pastarąsias dienas sulaikyti 349 asmenys, neteisėtai kirtę sieną su Baltarusija, pirmadienį pranešė sienos apsaugos pareigūnai.

Kaip nurodė Palenkės vaivadijos sienos apsaugos padalinio atstovė Katažyna Zdanovič, šie asmenys buvo sulaikyti per laikotarpį nuo penktadienio iki sekmadienio.

Manoma, kad dauguma sulaikytųjų yra Irako ir Afganistano piliečiai. Didžiausia grupė – 85 asmenys – buvo sulaikyta šeštadienį Kuznicos sienos apsaugos posto pareigūnų.

Visiems sulaikytiesiems buvo atlikti COVID-19 testai, taip pat siekiama nustatyti jų tapatybę ir kilmės šalį. Patvirtinus tapatybę atvykėliai teismo sprendimu siunčiami į užsieniečių sulaikymo centrus.

Nuo šių metų pradžios Palenkės vaivadijoje sulaikytas iš viso 871 sieną su Baltarusija neteisėtai kirtęs asmuo. Šie incidentai didina susirūpinimą, kad Lietuvoje ekstremalią padėtį privertęs paskelbti iš Baltarusijos plūstančių migrantų srautas gali būti nukreiptas ir į kitas kaimynines ES valstybes, įskaitant Lenkiją.

Tuo metu Latvija pirmadienį nurodė per pastarąsias tris dienas prie sienos su Baltarusija sulaikiusi 160 neteisėtai į šalies teritoriją patekusių asmenų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s