Rusija: Brazilijos sprendimas neleisti importuoti „Sputnik V“ yra politinis

Rusijos vakcinos nuo koronaviruso “Sputnik V“ kūrėjai antradienį sukritikavo Brazilijos sprendimą neleisti importuoti šių skiepų, pavadinę jį politiškai motyvuotu. Anksčiau Brazilijos farmacijos priežiūros tarnyba „Anvisa“ pirmadienį atmetė kelių valstijų prašymą leisti importuoti rusišką vakciną, nurodžiusi, kad neturi duomenų, reikalingų patvirtinti šių skiepų saugumą ir veiksmingumą.

„Anvisa“ delsimas patvirtinti „Sputnik V“, deja, yra politinio pobūdžio ir neturi nieko bendra su prieiga prie informacijos ar mokslu“, – rašoma oficialioje „Sputnik V“ tviterio paskyroje.

Žinutėje atkreipiamas dėmesys į neseniai JAV vyriausybės paskelbtą ataskaitą, kurioje rašoma, kad Vašingtonas organizavo informacinę kampaniją tam kad įtikintų Braziliją nenaudoti „Sputnik V“.

„Jungtinių Valstijų Sveikatos apsaugos departamentas prieš kelis mėnesius paskelbtoje savo 2020 metų ataskaitoje viešai konstatavo, kad Jungtinių Valstijų sveikatos apsaugos atašė „įtikino Braziliją atsisakyti rusiškos vakcinos nuo COVID-19“, – rašoma oficialioje „Sputnik V“ tviterio paskyroje.

Anksčiau mes jau rašėme jog siekdamos savo geopolitinių tikslų JAV, o tiksliau amerikiečių sveikatos apsaugos ministerija prisipažino jog kartu su kitomis šalies valstybės institucijomis organizavo įtakos kampaniją tam kad priversti Brazilijos valdžią atsisakyti nuo rusiškos vakcinos „Sputnik V“ įsigijimo. Tam netrukdė net ta aplinkybė jog už tokius ciniškus veiksmus kai kurie Brazilijos žmonės sumokėjo pačią didžiausią kainą – atidavė savo gyvybes.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s